مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: خیرین در سال جاری ۲ کتابخانه مجهز در مساجد را تقبل کرده اند که نشان از مشارکت خوب آنها برای ارتقا سطح مطالعه جامعه دارد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل، نادر سقاء، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: کانون فرهنگی هنری بشارت مسجد ابراهیمیه کلخوران با همیاری خیرین مکانی را برای کتابخانه مسجد اختصاص و مراحل ساخت آن در حال تکمیل است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری کتابخانه کانون حضرت مهدی (عج) روستای آلنی نیز با مشارکت خیرین احداث شد، تصریح کرد: ۱۳۷ کتابخانه مخزن دار در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فعال است که از تعداد ۲۴ درصد در مساجد مناطق روستایی قرار دارد.

سقا با بیان این مطلب که بیش از ۳۶ هزار جلد کتاب در مجموع کتابخانه های مخزن دار و باز کانون های فرهنگی هنری در مساجد استان موجود است، خاطر نشان کرد: ۱۸۵ باب کتابخانه باز نیز در مساجد با کتب دینی در دسترس عموم مردم قرار گرفته است.

این مقام مسئول با یادآوری این مطلب که تاکنون بیش از ۳۱ هزار نفر عضو این کتابخانه های مساجد استان هستند، خاطر نشان کرد: در سال جاری بیش از هشت هزار کتاب در موضوعات مختلف از طرف ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برای استان اردبیل ارسال شده است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل با اعلام این مطلب که هشت هزار کتاب نیز از طریق خیرین به کتابخانه های مساجد کمک شده است، اظهار داشت: ۱۰ هزار کتاب نیز از طرف اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با موضوعات عمومی برای کتابخانه های مساجد به ویژه مناسبت روستایی و محروم اهدا شد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل در بازدید از مراحل ساخت کانون فرهنگی هنری بشارت مسجد ابراهیمیه کلخوران بازدید و قول مساعد در تجهیز این کتابخانه داد.

  تاریخ انتشار : ۱۱-۱۳-۹۵
       
  دیدگاه ها : بدون نظر
       
  136 بازدید