استاد دانشگاه و دکترای روانشناسی و طب سنتی گفت: توسل به معنویت در خانواده موجب تعالی آن می شود و این مسئله همیشه از سوی والدین مورد غفلت قرار گرفته و زیان آن هم به فرزندان و به جامعه را شاهد هستیم.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل، ولایت الله درویشی، استاد دانشگاه و دکترای روانشناسی و طب سنتی شامگاه (۱۴ دی) سلسله نشست های تخصصی پیشگیری از آسیب های اجتماعی ویژه فعالان کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان اردبیل در سالن جلسات فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: فعالان کانون های مساجد در تبلیغ سبک زندگی اسلامی بسیار موثر است و می توانند نقش اساسی در نشر این فرهنگ داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه توسل به معنویت در خانواده موجب تعالی آن می شود و این مسئله همیشه از سوی والدین مورد غفلت قرار گرفته و زیان آن هم به فرزندان و به جامعه را شاهد هستیم، تصریح کرد: آنچه که امروز شاهد بدخلقی فرزندان هستیم عدم توجه به ابزارهای تربیتی توسط والدین است.

درویشی با بیان این مطلب که توجه به سلامت روانی خانواده همچون سلامت عمومی بسیار مهم است، اظهار داشت: توجه به مسئله تغذیه نیز تاثیرگذاری ویژه ای در سلامت روان دارد و می تواند روابط سالم خانواده را تحکیم بخشد.

استاد دانشگاه و دکترای روانشناسی و طب سنتی با تاکید بر اینکه جامعه نباید از طب سنتی به عنوان ابزاری برای تغذیه سالم غافل باشند، یادآور شد: اگر تغذیه سالم باشد سلامت روان نیز تامین می شود و باعث نشاط و شادابی افراد جامعه خواهد شد.

  تاریخ انتشار : ۱۱-۱۳-۹۵
       
  دیدگاه ها : بدون نظر
       
  143 بازدید