حجت الاسلام والمسلمین حاج میرزا سلیمان ایمانی امام جماعت مسجد امام حسین (ع) روستای آلنی و از علمای نامدار استان اردبیل درگذشت.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل، حجت الاسلام حاج میرزا سلیمان ایمانی در سال ۳۱ شهریور ۱۳۰۵ در خانواده مذهبی که چندین روحانی هم داشت متولد شد، در یک سالگی پدر بزرگوارش ملا آقا محمد را از دست داد و در نوجوانی برای تحصیل علوم دینی عازم اردبیل شد و پس از چندین سال تحصیل عازم تهران و سپس قم شد.

وی در حرم عبدالعظیم در تهران و در مدرسه فیضه در قم مشغول تحصیل علوم دینی شد و از کلاس درس خارج علمای بزرگی همچون آیت الله خوانساری (ره)، حضرت امام خمینی (ره)، میرزا جوا آقا ملکی تبریزی، آیت الله مشگینی و استاد فلسفی و سایر علما بهره برده است.

از ۲۰ سالگی علیرغم تحصیل مشغول تبلیغ علوم دینی، آموزش و ترویج احکام و پاسخگویی به مسائل مبتلا به در منطقه مغان، مشگین شهر و اردبیل شد و در روستاهای بابک، جعفرآباد، قره درویش، سارباتلار، جهاد آباد (قلچقلو) و بیله سوار مشغول وعظ، سخنرانی و نشر احکام بود.

فعالیت های انقلابی او همزمان با آغاز نهضت حضرت امام خمینی (ره) شروع شد و نامه ها، اعلامیه ها و نوارهای کاست سخنرانی های حضرت امام (ره) را جا به جا می کرد و در سخنران ها و منبرها به روشنگری و راهنمایی مردم برای همگام شدن با امام (ره) پرداخت، در طول هشت سال دفاع مقدس با سپاه استان همکاری داشت و شبانه روز عازم مناطق مختلف و شهرهای همجوار برای ترغیب هموطنان برای بسیج کردم مردم و شرکت در جبهه حق علیه باطل بود.

حجت الاسلام ایمانی عاشق و دلباخته رب خویش و اهل بیت (علیهم السلام) بود به طوری که بیش از ۷۰ سال از عمر پربرکت خود را در مساجد به روشنگری در خصوص اهل بیت (علیهم السلام) و ذکر مصیبت و مرثیه خوانی می پرداخت.

وی به عنوان امام جماعت در مسجد امام حسین (علیه السلام) روستای آلنی و سایر مساجد تمام عمر خویش را برای اقامه نماز در طبق اخلاص نهاد و اخلاق حسنه و خدمت به خلق و کمک به فقرا سخاتمندی او زبانزد عام و خاص بود و با کودکان رفتاری نرم و ملاطفت آمیز داشت و دائم با هدایا آنها را تکریم می کرد.

سرانجام در ۲۰ آبان ماه ۹۵ غروب روز جمعه در حالی که برای اقامه نماز مغرب آماده می شد دعوت حق را لبیک گفت.

یاد گرامی و راهش پر رهرو باد.

  تاریخ انتشار : ۰۸-۲۹-۹۵
       
  دیدگاه ها : بدون نظر
       
  277 بازدید